Jak nabíjet baterii

Často kladený výraz, jak pečovat o baterii v mobilním telefonu i jiných zařízení, mezi které patří notebooky a další přenosné zařízení.

Dnešní nové telefony disponují především technologii Li-Lon, která nemá paměťový efekt, jak tomu bylo ve starších typech baterii řady - NiMH nebo-li NiCd. Díky tomu Li-Lon baterie můžete nabíjet i když telefon klesne na pouhých 70%, aniž by mělo dojít ke ztrátě její kapacity.


Většinou se mnoho uživatelů ptá, zda může nechávat telefon nabíjet i přes noc, odpověď je ano. Pokud telefon dosáhne hodnoty 100% kapacity baterie, automaticky se přestane nabíjet a energie, kterou bude telefon disponovat, bude za sítě. Odběr této energie je minimální..


U starších verzích notebooku se baterie poškodila velmi rychle, aniž by byla využívaná nějak často. Většina uživatelů baterie z notebooku vytahovala, neboť docházelo k opětovnému přebíjení několikrát v týdnu. Navíc se musela baterie min. jednou měsíčně nechat zcela vybít a opětovně nabít. Nyní již není zapotřebí, takto o baterie pečovat, ale i tak se doporučuje jednou či 2x za měsíc baterii využít.


Nevýhodou novějších Li-Lon baterii může být nafouknutí, ke kterému dochází, když je baterie již na konci svého životního období. U některých notebooku i mobilních zařízení, došlo i k nazvednutí či vypuknutí spodní častí krytu i když byl zcela integrován do zařízení, většinou se jedna o tuhle vadu baterie.

:

Hodnocení

Pro hlasování musíte být příhlášeni.

Diskuze

Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášení.