Jak často čistit notebook

Zakoupili jste si notebook a po čase používání ztrácí svůj výkon ? Na vinně může být chlazení, které se postupem času zanáší částečky prachu. Mezi častým jevem se projevuje slabší výdech z chladicích žeber, kde se prach usadil a nelze jej zpět dostat. Díky ucpanému chlazení se Váš notebook začíná čím dál více zahřívat a ztrácí svůj výkon v řádech desítek procent.

Chladící desky Vám nepomůžou. Mnoho uživatelů si koupí chladicí desku, která by měla chladit Váš notebook a zvýšit mu výkon.. bohužel je realita jiná. Notebook může mít nasávání i v prostoru mezi klávesnici, což by znamenalo - že by jste si mohli chladící podložku vložit na ní :)

Úplně Vám nemusí pomoct ani profouknutí vzduchem, důvod je prostý - na fotce je vidět, jak vypadá usazený prach z jednoho mého servisu, pokud by se silným vzduchem pouze profoukl - ucpal by lopatky větrání. Někdy se i menší částečky profouknuté vzduchem dostanou na základní desku, kterou mohou rovněž poškodit také.

Nejlepším řešením, je notebook rozebrat, nebo odnést do servisu, kde opravovat umí, je také část servisních středisek, kde se vrátil mobil, notebook s úplně jinou vadou, než měla být servisovaná. Především dbejte na to, aby Vám byl vrácen i servisovaný díl, může se totiž stát, že díl co se vrátí, může být i takový, který se pro Váš NTB ani použít nedá, což jsem se s tím setkal často. Například - Opravoval jsem základní deska, která byla původně vyměněná za novou - jenže skutečnost byla jiná - deska byla původní, vadný byl jen DC měnič. Je potom velký rozdíl ceny DC měniče cca 20 - 100 Kč, nebo základní desky - 4000 - 10 000 i více, dle modelu Vašeho notebooku.

:

Hodnocení

Pro hlasování musíte být příhlášeni.

Diskuze

Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášení.