Co dělat s utopeným telefonem

Stalo se Vám někdy, že Váš telefon přišel do styku s tekutinou a časem přestal fungovat úplně ? Tenhle návod Vám může pomoct, jak předejít jeho nevratnému poškození - obzvlášť základní desky, včetně displeje.

Jako první, co by jste měli udělat, je okamžitě vytáhnout baterii, pokud to Váš přístroj umožňuje. Přístroje značky Apple, Samsung EDGE a další novější řady, mají baterii integrovanou, v tom případě je nutné okamžitě telefon vypnout a navštívit servisní středisko, kde Vám obratem telefon rozeberou a vysuší základní desku.

Pokud se v danou chvílí nemůžete do Vašeho servisního střediska dostat, můžete využít formu opravy svépomoci. Někde se uvádí, že je nejlepším řešením, dát mobilní telefon do rýže, která vysaje velkou část tekutiny, ale rozhodně bych postupoval jinou cestou, která byla mnohonásobně úspěšnější.

Pokud máte možnost, použijte fén a telefon z dálky fénujte min. 15 minut, aby došlo k vypaření tekutin, postupujte v intervalech - 5 minut a 5 minut pauza, ať vlivem tepla, nepoškodíte pixely telefonního přístroje. Pokud lze ve vašem telefonu vytáhnout baterii, udělejte to ihned před tímto zákrokem, tak samo vytáhněte SIM, SD kartu. Telefon poté nechte několik hodin na suchém místě.
Nejlepším řešením pro zručné, je telefon rozebrat, alespoň základní desku a tu projet teplo-vzdušnou pistolí, nebo-li fénem na stejném předchozím postupu.

Snad Vám tento článek pomohl zachránit Váš telefonek

:

Hodnocení

Pro hlasování musíte být příhlášeni.

Diskuze

Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášení.